O firme
          Drevostavby
          Rekonštrukcie
          Hydroizolácie
           -tlaková voda
          Záhrady a jazierka
          Sadrokartón
          Galéria
          Cenník
          Kontakt

Rekonštrukcie

       Ďalšou našou činnosťou sú rekonštrukcie starších domov a tiež bytových jednotiek (bytových jadier v panelových domoch). Starších domov či už pôvodných kamenných s ľudovou architektúrou alebo aj z nedávneho obdobia je na Slovensku veľké množstvo. Tie staršie kamenné nemajú poväčšine žiadnu hydroizoláciu a iné stavby vo veľkej miere už nefunkčnú. Nároky na bývanie sú v dnešnej dobe iné ako v období našich starých mám či otcov. Je veľká obľuba rekonštruovať a tieto stavby znova obývať. Naša firma po kompletnej obhliadke a prieskume stavby navrhne a realizuje v prvom rade odstránenie vlhkých múrov, či už dodatočnou hydroizoláciou alebo niekedy postačujúcim drenážnym systémom okolo stavby. Jedným z technicky prepracovaných spôsobov so širokou možnosťou použitia pre viac typov existujúcich a nežiadúcich vlhkostí je spôsob vytvárania dodatočných hydroizolačných prvkov konštrukcií stavieb mikroinjektážnou technikou. Po injektovaní a následnom sanovaní (ošetrení) zasolených múrov môžeme pristúpiť ku konkrétnym predstavám investora o vzhľade interiéru a k ďalším krokom rekonštrukcie. Pôvodné vlhké podlahy demontujeme a následne vytvoríme nové hydroizolované buď zateplené alebo nezateplené podlahy. Skladbu podláh podľa priania možno realizovať aj ako suchú RIGIDUR podlahu, ďalej nasleduje realizácia obkladov, dlažieb, plávajúcich podláh, osádzanie obložkových zárubní a dverí, až po maľovanie. Podľa spôsobu vykurovania objektu, ktorý investor požaduje, opravíme alebo postavíme nový komínový systém, poprípade vykurovacie rozvody a osadenie (obmurovanie) krbovej vložky.

       Exteriérové úpravy po sanácii muriva môžu následne zahrňovať napr. dodatočné zateplenie, výmenu alebo ošetrenie okien, dverí a zárubní, až po záhradné úpravy...

       V starších domoch bývajú rozľahlé nevyužívané podkrovia. Po dôkladnom preskúmaní stavu krovu realizujeme podľa požiadaviek zákazníka kompletne celé podkrovie. Ak si to stav krovu vyžaduje, vymeníme celú alebo len časť strechy (krovu), navrhneme a zrealizujeme novú strešnú krytinu. Vytvoríme novú skladbu strechy a zaizolujeme podkrovie aby sa v lete neprehrievalo a v zime v ňom nebola zima. Sadrokartónový systém firmy RIGIPS, ktorým realizujeme obytné miestnosti (priečky, podhľady, podlahy) podkrovia je certifikovaný z hľadiska funkčnosti, protipožiarnych, zvukovo a tepelno izolačných noriem a noriem ochrany zdravia.

       V panelovej zástavbe realizujeme kompletnú rekonštrukciu bytov od výmeny okien, podláh, stierkovania až po kompletnú prestavbu bytu alebo je možné realizovať čiastkovo jednotlivé miestnosti alebo len bytové jadro po dohode s investorom.

Od základu po záhradu...
   
Copyright © DLIST 2010 Hosting čaje-online